Šolsko tekmovanje v znanju zgodovine natisni E-pošta

Tudi v tem šolskem letu  naša šola sodeluje  z Društvom učiteljev zgodovine Slovenije, ki organizira tekmovanje za dijake, ki jim zgodovina predstavlja  prav poseben izziv. 15. šolsko tekmovanje je potekalo v sredo, 20. januarja 2016,  na vseh šolah istočasno. Gimnazije in srednje strokovne šole so reševale vsaka svojo polo na  temo Prva svetovna vojna.
Sodelovalo je 38 dijakov in kar polovica jih je dosegla bronasto priznanje. Najuspešnejši trije so bili: Blaž Hazemali (4. b), Nejc Ekart (3. d) in Nuša Muršič (4. a). Predstavljali bodo tudi našo šolo na državnem tekmovanju, ki bo 2. aprila 2016 na Gimnaziji Brežice.
Ostali prejemniki bronastega priznanja so:
Timotej Pučko (3. š), Tomi Petek (4. a), Dora Podbrežnik 1.a), Jana Meško (1. d), Romana Kamenšek (2. c), Maks Lavrenčič (4. b), Aljaž Bojnec (3. d,) Blaž Murko (4. a),  Nika Serban (2. a), Let Lovse (1. b),  Petra Toplak (3. b),  Iztok Majcen (3. d),  Marko Vrabič (1. a),  Žan Molnar (2. a),   Špela Pihler (2. a),  Borut Solina (3. d).
Čestitamo za dosežen uspeh.

Učitelji zgodovine