Uspešni matematiki Gimnazije Ptuj natisni E-pošta

Bistvo matematike ni v obrazcih, ampak v miselnih procesih, s katerimi jih dobimo.
(D. I. Pisarjev)

To je 17. 3. 2016 ugotavljalo tudi  41 dijakov 1. letnika,  22 dijakov  2 . letnika,  30 dijakov 3. letnika in 15 dijakov 4. letnika , torej skupno 108 dijakov  naše šole, ki so se pomerili v znanju matematike na šolskem tekmovanju, imenovanem  Mednarodni matematični kenguru. Dijakom so naloge na tem tekmovanju zanimive in jim predstavljajo izziv, tako je kar 36 dijakov osvojilo bronasta priznanja:
-    iz 1. letnika Mitja Koderman, Matija Žitnik, Manca Gavez, Tea Korošec, Peter Kropec, Filip Bezjak, Nuša Steiner, Tajda Špes, Tilen Kröpfl, Dora Podbrežnik, Tilen Milošič, Lara Erjavec in Jerneja Burg,
-    iz 2. letnika Anja Šneider, Matic Krepek, Špela Vrtačnik, Klemen Kropec, Eva Smolinger, Martin Domajnko in Jaka Kostanjevec,
-    iz 3. letnika Nina Vaupotič, Primož Kosi, Patrik Tovornik, Petra Toplak, Andrej Toplak, Anže Petrovič, Iztok Majcen, Eva Veselič,  Amadej Arnuš in Nuša Majcenovič,
-    iz 4. letnika Blaž Murko, Maja Možina, Nuša Muršič, Kristijan Žagar, Mitja Kostanjevec in Žan Žmavc.
Trije dijaki naše šole so se uvrstili tudi na državno tekmovanje, ki je bilo tokrat 16. aprila v Murski Soboti. Matija Žitnik iz 1. c ter Primož Kosi iz 3. d sta prejela srebrno priznanje, Špela Vrtačnik iz 2. b pa zlato priznanje.
Vsem dobitnikom priznanj iskreno čestitamo in želimo, da jim tudi v bodoče miselni procesi ostanejo izziv pri reševanju matematičnih problemov.

 

Aktiv matematikov Gimnazije Ptuj