Naši zgodovinarji spet odlični natisni E-pošta

Zakaj tudi letos lahko zapišemo "zgodovina se ponavlja"?
V soboto, 1. aprila 2017, je na Gimnaziji Celje Center potekalo 16. državno tekmovanje mladih zgodovinarjev na temo Industrializacija v prvi polovici 19. stoletja. Iz naše šole so se ga udeležili najboljši trije dijaki iz šolskega tekmovanja. To so bili Iztok Majcen (4. d), Tilen Kolar (3. b) in Nika Serban (3. a). Tekmovalo je 153 gimnazijcev iz 51 gimnazij, vzporedno pa je potekalo tudi tekmovanje srednjih strokovnih šol.
Najprej so dijaki pisali test, nato pa so morali kot ekipa dokazati še poznavanje terenskega dela. Kljub veliki zahtevnosti so dosegli izjemen uspeh. Iztok je prejel zlato priznanje (trinajst dijakov), Nika in Tilen pa sta bila prejemnika srebrnega priznanja (devetnajst dijakov). Tudi na terenu so pokazali odlično znanje, saj so najbolje rešili naloge, povezane s poznavanjem zgodovine mesta Celje. Posamični rezultati in ekipni terenski del  so naši šoli prinesli odlično  drugo mesto v državi (le eno točko za zmagovalci iz Nove Gorice). Tako  dijaki nadaljujejo uspehe iz prejšnjih let in dokazujejo, kaj pomenijo vztrajnost, doslednost in  vedoželjnost. Tudi, če je gradiva za en učbenik, to ni ovira. Čestitamo!

Jelka Kokol Plošinjak, mentorica