Naši dijaki odlični na tekmovanju za Vegova priznanja natisni E-pošta

Matematična tekmovanja zaradi težavnosti za dijake predstavljajo vse večji izziv, zato smo profesorji matematike še toliko bolj veseli množičnega interesa za poglabljanje matematičnega znanja. Tudi v tem šolskem letu so se naši dijaki v velikem številu udeležili šolskega tekmovanja iz matematike, ki ga imenujemo Mednarodni matematični kenguru. Na tekmovanju, ki je potekalo 16. marca 2017,  je sodelovalo  30 dijakov iz 1. letnika,  24 dijakov iz 2 . letnika,  22 dijakov iz 3. letnika in 25 dijakov iz 4. letnika, skupaj 101 dijak naše šole. Naloge na tem tekmovanju so zanimive in dijakom predstavljajo izziv, tako je kar 33 dijakov osvojilo bronasta priznanja.
Državnega tekmovanja, ki je bilo 22. aprila v Murski Soboti, se je udeležilo 5 dijakov naše šole: Anja Molnar iz 1. a, Mitja Koderman iz 2. c, Špela Vrtačnik iz 3. b, Marko Mitrovič iz 3. c ter Anže Petrovič iz 4. d. Ponosni smo, da so vsi prejeli srebrna priznanja.
Vsem dobitnikom priznanj iskreno čestitamo in želimo, da tudi v bodoče radi rešujejo zahtevne matematične naloge.

Aktiv matematikov Gimnazije Ptuj